Деякі підказки про нетикет

JУникайте ситуацій, що можуть принижувати людську гідність.
Одним і тим самим фразам можна надати різного емоційного відтінку. В он-лайн людям іноді важко зрозуміти, жартуєте Ви, чи говорите на повному серйозі, щасливі Ви, сумні чи сердиті. Надати певного емоційного забарвлення повідомленню Вам допоможуть відповідні смайлики.

JПоважайте права інших в он-лайн, будьте толерантними.
Люди в Інтернеті мають ті ж права, що і в реальному житті. Якщо хтось надсилає Вам листи з погрозами, одразу ж повідомте про це консультанта чи батьків.

JУникайте образ, не починайте «словесних війн».
Флейм або «словесна війна» – це процес, що іноді виникає в Інтернеті під час емоційного обговорення теми, коли учасники забувають про саму тему і переходять на особистості, а потім не можуть зупинитися. Це та суперечка, під час якої істина не народжується. Вона призводить лише до дискомфорту учасників і не дає конструктивного результату.

JЯкщо хтось ображає Вас – зберігайте спокій.
Намагайтеся зберігати спокій, ігноруйте повідомлення, які Вас ображають, або надішліть повідомлення з проханням пояснити, що мав адресат на увазі. Можливо, просто сталося якесь непорозуміння.

JУникайте ситуацій, що «розбивають» форуми, чати.
Люди в Мережі часто збираються в групах, чатах, форумах, щоб поговорити на спільні теми. Не приєднуйтеся до обговорення лише для розваги, з метою посварити учасників.
JПоважайте приватне життя інших людей.
Паролі, особисті дані, адреси, телефони – приватна інформація, не діліться нею з випадковими незнайомцями, це може бути небезпечно. Не інформуйте про свій пароль інших, навіть друзів і знайомих.

JБудьте відповідальними.
Не використовуйте Інтернет, щоб нашкодити іншим (беручи речі, що не є Вашими: файли, паролі, номери кредитних карток тощо, і заражаючи комп’ютери вірусами).

JДопомагайте іншим людям дізнатися більше про Мережу.
Можливо, колись знаннями про Мережу, якими Ви володієте сьогодні, ділилися з Вами інші. Мережа швидко зростає, і її важко підтримувати на належному рівні без Вашої допомоги. Інші діти, батьки, вчителі, можливо, теж потребують допомоги. Допоможіть їм, якщо можете

*Використано матеріали Бостонської публічної бібліотеки:

Boston Public Library : what do you want to know [Електронний ресурс] / The Boston Public Library. – Електрон. дані. – Режим доступу : http://www.bpl.org/kids/index.htm. – Boston. – Загол. з титулу екрану. – Мова : англ. – Перевірено : 10.03.2010.

1 коментар:

  1. Плагіат з сайту Державної бібліотеки України для юнацтва - http://netiketka.4uth.gov.ua/

    ВідповістиВидалити