понеділок, 12 травня 2014 р.

Правила спілкування в Інтернеті

Правило 1 : Пам'ятай , що говориш з людиною.
Одне з найбільш очевидних і все ж найчастіше порушуваних правил в мережі. Багато хто забуває , що їх співрозмовник - не комп'ютер , що за літерами на екрані ховається жива людина. Подіяти на неї можна дуже навіть реально.
 

Правило 2 : Дотримуйся тих же стандартів поведінки , що і в реальному житті.
Інтернет створює відчуття анонімності. Здається, що тобі ніхто нічого не зробить , тим самим з'являється помилка, що в мережі правила поведінки не такі самі . Необхідно дотримувати етику спілкування , а також залишатися в рамках закону , як в реальному , так і у віртуальному просторі. У деяких співтовариствах взаємоповага і етика навмисне ігноруються. Тому й виглядають вони як смітник .
Правило 3 : Пам'ятай , що знаходишся в кіберпросторі.
Якщо ти ведеш активне мережеве життя - відвідуєш кілька спільнот і форумів , тобі особливо важливо пам'ятати , якого стилю спілкування дотримуються місцеві співрозмовники . У більшості давно сформованих мережевих колективів є свої писані чи неписані правила , якими із задоволенням поділяться з новачком. Універсальним є порада - перший час посидіти в куточку , подивитися і послухати .


Правило 4 : Поважай час і можливості інших .
Так, ти - центр Всесвіту. Ось тільки інші про це не знають. Готуючись поділитися з усім світом геніальної новиною , подумай , а чи всім саме ця новина важлива. І вже якщо тобі відкритим текстом кажуть « Відстань! » ( Або «Мені ця дискусія абсолютно не цікава » ) , краще все ж відстати . Так само , не слід очікувати миттєвої реакції на повідомлення.


Правило 5 : Зберігай обличчя.
Репутація в Інтернеті значить нітрохи не менше , ніж в реальному житті. Звичайно вся аудиторія Інтернету про тебе не дізнається , але брати за інтересами та сайтам можуть пізнавши тебе як людину.



Правило 6 : Допомагай іншим там , де можеш .
В Інтернеті з'являється тільки та інформація , яка цікава широкому колу людей , або хоч трохи представляє вигоду автору . Тому у людей можуть виникнути питання відповідей на які в Мережі немає. У такому випадку , вся надія лише на добрих людей , які можуть приділити людині 5 хвилин щоб допомогти . Світ стає краще , коли ми допомагаємо іншим , а ми самі - щасливішими.


Правило 7 : не вплутуватися в конфлікти.
Людину , що давно живе в Мережі , як правило , пізнаєш не по запалених червоним очам і рефлекторним згинанням пальців рук , ні. Людина , яка давно живе в Мережі , відрізняється міцними нервами. Якщо ти всерйоз думаєш , що якого-небудь Інтернетного аксакала можна здивувати хвацько закрученим матірною лайкою, то подумайте ще. Бажання відзначитися видає в тобі новачка куди вірніше , ніж нік « я - тут - новенький ». До того ж , пристрасна суперечка може дійсно потріпати новачкові нерви , якщо ти його спровокував .


Правило 8 : Поважай право на приватну переписку .
Ні, я не думаю , що мої шановні читачі лазять по чужих речах і читають чужі листи .Але це правило можна і потрібно тлумачити більш широко . Не поширюй в Мережі особисту інформацію інших людей - реальні імена , адреси , телефони , фотографії без їх згоди. Ніколи .


Правило 9 : Чи не зловживай своїми можливостями.
Віртуальний простір передбачає різний доступ до тих чи інших ресурсів , різний рівень знань в тих чи інших питаннях. Володіючи перевагами над іншими користувачами , не слід направляти їх проти людей.


Правило 10 : Вчися прощати іншим їхні помилки ...
... Або хоча б час від часу згадуй , скільки помилок зробив ти .



3 коментарі:

  1. А які ще правила Інтернет-спілкування Ви знаєте. Пишіть свої пропозиції та зауваження

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Я повністю згодна з наведеними правилами, тому що в мережі правила поведінки не такі самі як в реальному житті і необхідно дотримуватися етики спілкування, повинна бути взаємоповага.

      Видалити
  2. Якщо ти ведеш активне мережеве життя - відвідуєш кілька спільнот і форумів , тобі особливо важливо пам'ятати , якого стилю спілкування дотримуються місцеві співрозмовники . У більшості давно сформованих мережевих колективів є свої писані чи неписані правила , якими із задоволенням поділяться з новачком. Універсальним є порада - перший час посидіти в куточку , подивитися і послухати .

    ВідповістиВидалити